Еве кои се најдобро платените славни личности и колкава е нивната заработка
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Еве кои се најдобро платените славни личности и колкава е нивната заработка

Еве кои се најдобро платените славни личности и колкава е нивната заработка

„Форбс“ ја објави годинешната листа со заработките на славните личности во периодот од јуни 2018 до јуни 2019.

На чело застана Тејлор Свифт со 185 милиони долари, од кои најмногу ги заработи со турнејата „Reputation“. Следуваат Кајли Џенер, Кание Вест, Лео Меси, Ед Ширан...

1. Тејлор Свифт

185 милиони долари

Најплатени ѕвезди

2. Кајли Џенер

170 милиони долари

Најплатени ѕвезди

3. Кание Вест

150 милиони долари

Најплатени ѕвезди

4. Лионел Меси

127 милиони долари

Најплатени ѕвезди

5. Ед Ширан

110 милиони долари

Најплатени ѕвезди

6. Кристијано Роналдо

109 милиони долари

Најплатени ѕвезди

7. Нејмар

105 милиони долари

Најплатени ѕвезди

8. The Eagles

100 милиони долари

Најплатени ѕвезди

9. Доктор Фил

95 милиони долари

Најплатени ѕвезди

10. Саул „Канело“ Алварез

94 милиони долари

Најплатени ѕвезди

11. Роџер Федерер

93,4 милиони долари

Најплатени ѕвезди

12. Хауард Стерн

93 милиони долари

Најплатени ѕвезди

13. Џ. К. Роулинг

92 милиони долари

Најплатени ѕвезди

14. Расел Вилсон

89,5 милиони долари

Најплатени ѕвезди

15. Двејн Џонсон

89,4 милиони долари

Најплатени ѕвезди

16. Арон Роџерс

89,3 милиони долари

Најплатени ѕвезди

17. Леброн Џејмс

89 милиони долари

Најплатени ѕвезди

18. Раш Лимбо

87 милиони долари

Најплатени ѕвезди

19. Елтон Џон

84 милиони долари

Најплатени ѕвезди

20. Џеј Зи и Бијонсе

И двајцата заработиле по 81 милион долари

Најплатени ѕвезди

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9628 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?