Ева Мендес: Не планирав деца пред да се заљубам во Рајан Гослинг
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ева Мендес: Не планирав деца пред да се заљубам во Рајан Гослинг

Ева Мендес: Не планирав деца пред да се заљубам во Рајан Гослинг

Ева Мендес се отвори за приватниот живот во интервју за „Women’s Health“ и сними елегатно-спортски едиторијал.

Ева Мендес Ева Мендес

45-годишната актерка, која има две ќерки со Рајан Гослинг, сподели дека пред врската со него децата биле последното нешто за кое размислувала.

„Тоа ми беа најдалечни мисли“ – изјави таа за потомството. На прашањето што ја премислило во однос на мајчинството, таа одговорила: „Рајан Гослинг се случи. Вљубувањето во него. Тогаш имаше смисла да имам... не деца, туку негови деца.“

Ева Мендес Ева Мендес Ева Мендес

Ева проговори и за нејзината мајка и сиромашното детство. „Таа беше мајката во Куба која мораше да изоди долг пат за да наполни вода од бунар. Извесно време тоа беше реалност за неа, па затоа неверојатно многу ја почитувам и ценам... Немавме многу додека растев. Мајка ми ќе речеше: 'Колку и малку да имаме ние, постојат луѓе кои имаат помалку.' Таа ме натера да ценам сè уште од мали нозе“ – рекла Мендес.

Откако стана мајка на 4-годишната Есмералда и 3-годишната Амада, Ева е дистанцирана од Холивуд и посветена на улогата на мајка. „Сега се чувствувам поамбициозна дома одошто на работа“ – признава таа.

Ева Мендес Ева Мендес Ева Мендес

Ева моментално е најангажирана околу нејзината модна линија за New York & Co.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20106 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?