Дуа Липа во колоритна креација од Версаче со момчето Ајзак Кару на балот МЕТ
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Дуа Липа во колоритна креација од Версаче со момчето Ајзак Кару на балот МЕТ

Дуа Липа во колоритна креација од Версаче со момчето Ајзак Кару на балот МЕТ

Дуа Липа и Ајзак Кару за првпат заедно пристуствуваа на балот МЕТ.

Синоќа, во музејот на уметност „Метрополитен“, 23-годишната пејачка со косовско потекло беше придружувана од 33-годишниот модел. За настанот, Дуа избра колоритна креација од Версаче и накит од Vram и KatKim.

Дуа Липа и Ајзак Кару Дуа Липа и Ајзак Кару Дуа Липа и Ајзак Кару Дуа Липа и Ајзак Кару Дуа Липа и Ајзак Кару

Институтот за костими оваа година одлучи темата на балот да биде „Camp: Notes on Fashion“.

Дуа Липа и Ајзак Кару Дуа Липа и Ајзак Кару Дуа Липа и Ајзак Кару Дуа Липа и Ајзак Кару

Парот беше во врска три и пол години пред да раскине во 2017 година. Една година подоцна, тие ја обновија романсата.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18445 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?