Дуа Липа блесна во две креации од Версаче на Греми, косовскиот премиер ѝ честиташе за наградите
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Дуа Липа блесна во две креации од Версаче на Греми, косовскиот премиер ѝ честиташе за наградите

Дуа Липа блесна во две креации од Версаче на Греми, косовскиот премиер ѝ честиташе за наградите

Дуа Липа продолжува да нижи светски успеси, а Косово се гордее со неа.

23-годишната пејачка синоќа се закити со две Греми статуетки за Најдобар нов артист и Најдобар денс запис за „Electricity“.

На црвениот тепих во Лос Анџелес, Дуа се појави во сребрена креација од Версаче.

Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа

Таа беше придружувана од саканиот Ајзак Кару и нејзините родители.

Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа

Подоцна, Липа се пресоблече во уште еден фустан од Версаче.

Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа

„Сакам да им се заблагодарам на моите фанови кои ми доволија да бидам најдобрата верзија од себе. Ве сакам многу“ - изјави музичката ѕвезда со косовско потекло.

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ѝ честиташе на Дуа за добиените награди. „Двократен победник на престижните Греми награди. Дуа уште еднаш покажа дека со работа и талент може да се преминат сите граници. Честитки Дуа! Косово е среќно што во светот е претставувано од твоето име“ – стои во неговиот пост на Facebook.

Дуа настапи на сцената со Сент Винсент.

Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9492 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?