Дрејк ги сподели првите фотографии од синоокото синче
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Дрејк ги сподели првите фотографии од синоокото синче

Дрејк ги сподели првите фотографии од синоокото синче

Дрејк досега беше супер таинствен кога стануваше збор за неговото синче. Токму затоа беше изненадување за фановите што славниот рапер сподели приватни фотографии од 2-годишното детенце.

Дрејк Дрејк Дрејк

Заедно со неколкуте фотографии со синоокиот Адонис, тој напиша и порака во која се вели: „Смеењето е најдобриот лек, но и солзите можат да бидат моќен начин за олеснување. Ослободете се од секоја предрасуда која можеби ја имате околу тоа. Запомнете дека никогаш не сте сами и ако ви треба потсетување за тоа, побарајте поддршка и таа ќе се појави... Невозможно е секогаш да ги контролирате околностите, но кога ќе се фокусирате на тоа како сакате да се чувствувате, сè ќе се обедини за да ви помогне. Го сакам и ми недостига моето убаво семејство и пријателите и едвај го чекам радосниот ден кога ќе можеме да се обединиме.“

Дрејк

На една од фотографиите е и мајката на детенцето, Софи Брусо, со која Дрејк имаше кратка сексуална врска.

Дрејк

Дрејк и Софи станаа родители во октомври 2017 година. Следната година, тој призна дека направил тест за да се потврди дека е таткото.

Софи, која е поранешна порно ѕвезда, исто така сподели фото-албум од Адонис.

Дрејк Дрејк Дрејк Дрејк Дрејк Дрејк

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6551 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“