Досегашната „Мис Универзум“ се збогува со круната во магични креации од Мајкл Синко
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Досегашната „Мис Универзум“ се збогува со круната во магични креации од Мајкл Синко

Досегашната „Мис Универзум“ се збогува со круната во магични креации од Мајкл Синко

Пија Алонзо Вуртсбах, која со гордост ја носеше титулата „Мис Универзум 2015“, ја круниса својата наследничка Ирис Митенер.

Додека убавицата од Филипини ја предаваше круната, милиони гледачи се одушевуваа на нејзиниот впечатлив фустан. Во последните моменти како „Мис Универзум“, Пија блескаше во креации од славниот дизајнер Мајкл Синко. На сцената таа носеше балска креација во мастило-сина боја.

Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах

За фотосесија пред манифестацијата, Синко ѝ имаше позајмено на Пија прекрасен црвен фустан. На фотографиите атрактивната девојка ја носи круната Mikimoto, која се проценува на 250.000 долари.

Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах

Пија победи на изборот за убавина во 2015 година.

Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах Пија Алонзо Вуртсбах

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19899 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?