„Додека смртта не нè раздели“: Првите фотографии од свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Додека смртта не нè раздели“: Првите фотографии од свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин

„Додека смртта не нè раздели“: Првите фотографии од свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин

Џастин Бибер и Хејли Болдвин официјално стапија во брак во септември минатата година, а сега направија голема свадбена прослава.

25-годишниот пејач и 22-годишниот модел организираа свадбена церемонија во Јужна Каролина, која се одржа минатата недела.

Славниот пар сподели неколку фотографии од специјалниот ден. „Минатиот понеделник беше најспецијалниот ден во мојот живот“ – напиша Хејли.

Младата манекенка носеше венчаница со чипка и огромен превез на кој пишуваше: „Додека смртта не нè раздели“. Креацијата ја потпишува дизајнерот Вирџил Абло од брендот Off-White.

Свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин Свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин Свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин Свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин Свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин Свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин Свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин Свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин Свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин

За пробната вечера, Хејли носеше креација од Стела Мекартни.

Свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин Свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин Свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин Свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин Свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин Свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19791 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?