Доброто со добро се враќа: Двејн Џонсон му го подари својот автомобил на хуман обожавател
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Доброто со добро се враќа: Двејн Џонсон му го подари својот автомобил на хуман обожавател

Доброто со добро се враќа: Двејн Џонсон му го подари својот автомобил на хуман обожавател

Кога добрината не поминува ненаградена... Двејн Џонсон израдува обожавател кој прави многу хумани дела, подарувајќи му го својот автомобил.

Славниот актер пристигна на прикажувањето на неговиот нов филмски хит „Red Notice“ во киносалата во која се наоѓаше Оскар Родригез.

Џонсон го повика Оскар на сцената и го прегрна за да му се заблагодари за сите добри дела кои ги прави. Оскар се грижи за 75-годишната мајка, служи во локалната црква, нуди поддршка и топли оброци за жени кои се жртви на семејно насилство, има служено во воените сили на САД и е фитнес тренер кој секогаш шири позитивна енергија.

Потоа, заедно излегоа надвор каде Двејн преку картичка му соопшти дека му го подарува неговиот личен автомобил.

На среќата ѝ немаше крај. Погледнете го видеото:

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5922 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.