Димитар Андоновски доби уште еден син, со сопругата споделија слатка фотографија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Димитар Андоновски доби уште еден син, со сопругата споделија слатка фотографија

Димитар Андоновски доби уште еден син, со сопругата споделија слатка фотографија

Семејството на Димитар Андоновски се зголеми за уште еден член. Македонскиот пејач доби уште едно синче.

Среќната вест ја сподели на социјалните мрежи со порака, а неговата сопруга Христина објави слатка фотографија.

Бебенцето го доби името Гаврил.

Андоновски

„Ти благодарам предобар Господи што денес јас и Христина Андоновски по втор пат сме благословени, и од денес ќе му се радуваме на нашиот втор син. Добродојде сине Гаврил да ми си здрав жив и благословен да се радуваме заедно цел живот“ – стои во пораката на Димитар.

Димитар и Христина имаат уште еден син Михаил.

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2022 година?
  • 6%
  • 13%
  • 56%
  • 5%
  • 2%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Ако гледате што имате во животот, секогаш ќе имате повеќе. Ако гледате што немате во животот, никогаш нема да имате доволно.

Опра

Виц

На интервју за работа во државно...

Директорот: Госпоѓице, зошто би сакале да работите токму во ова претпријатие?

Кандидатката: Татоооо, те молам доста со глупави прашања.