Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Дејвид Гета на настан со девојката Џесика Ледон чие трудничко стомаче откри дека очекуваат бебенце

Дејвид Гета на настан со девојката Џесика Ледон чие трудничко стомаче откри дека очекуваат бебенце

Дејвид Гета има среќна вест. 56-годишниот диџеј и неговата 31-годишна девојка го очекуваат нивното прво заедничко дете.

Радосната новост беше откриена откако парот се појави заедно на црвениот тепих на „Latin Grammy Awards“.

„Имаме голема вест за вас!!! Најважната објава за оваа година“ – напиша Гета во описот на фотографија со Ледон.

Честитки од сите страни на светот пристигнуваат до среќниот пар.

Дејвид Гета и Џесика Ледон Дејвид Гета и Џесика Ледон Дејвид Гета и Џесика Ледон Дејвид Гета и Џесика Ледон Дејвид Гета и Џесика Ледон Дејвид Гета и Џесика Ледон Дејвид Гета и Џесика Ледон Дејвид Гета и Џесика Ледон Дејвид Гета и Џесика Ледон

Дејвид има уште две деца од бракот со Кејти од која официјално се разведе во 2014 година. Неговиот син Тим има 19 години, додека ќерката Енџи има 16 години.

Дејвид Гета со Кејти и децата

Дејвид и Џесика започнаа да се состануваат во 2015 година, една година по неговиот развод.

Дејвид Гета и Џесика Ледон

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13336 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.