Дејвид Бекам со фотографии од трите најважни дами во својот живот го одбележа Меѓународниот ден на жената
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Дејвид Бекам со фотографии од трите најважни дами во својот живот го одбележа Меѓународниот ден на жената

Дејвид Бекам со фотографии од трите најважни дами во својот живот го одбележа Меѓународниот ден на жената

Дејвид Бекам го одбележа Меѓународниот ден на жената.

45-годишниот фудбалер сподели фотографии од сопругата Викторија, ќерката Харпер и мајка си Сандра за да ја испрати својата порака на овој празник.

„Јас сум голем среќник што имам толку неверојатна и силна жена за да ме инспирира низ животот. Денес и секој ден ги славиме сите жени низ светот... Среќен Меѓународен ден на жените“ – напиша тој.

Дејвид Бекам Дејвид Бекам Дејвид Бекам Дејвид Бекам Дејвид Бекам

Викторија сподели две видеа. Во едното зборува нејзината ќерка Харпер.

Нивниот син Ромео го следеше неговиот пример и ѝ го честиташе празникот на неговата девојка Миа.

„Среќен Меѓународен ден на жената на оваа неверојатна девојка. Те сакам“ – напиша тој и сподели две фотографии.

Со Меѓународниот ден на жената се одбележува борбата на припадничките на понежниот пол за економска, политичка и социјална рамноправност со мажите.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6788 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.