Две венчаници од Зухаир Мурад, тридневни прослави на остров: Свадбениот албум на Девон Виндзор
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Две венчаници од Зухаир Мурад, тридневни прослави на остров: Свадбениот албум на Девон Виндзор

Две венчаници од Зухаир Мурад, тридневни прослави на остров: Свадбениот албум на Девон Виндзор

Девон Виндзор изминатиов викенд стапи во брак со Џони Декс на церемонија која се одржа на островот Свети Вартоломеј.

Списанието Harper’s Bazaar го објави свадбениот албум на моделот на Victoria’s Secret, овозможувајќи ѝ на публиката да ѕирне како изгледаа тридневните прослави.

За венчавката во црква, атрактивната манекенка носеше креација со чипка од Зухаир Мурад и долг вел.

Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор

За вечерната прослава, Девон се пресоблече во втора креација од Мурад со разголен грб.

Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор

Според поставениот дрес-код, на првата забава сите присутни беа облечени во бело, освен невестата. Таа носеше колоритен фустан од Alexis, брендот чиј ко-основач е нејзиниот сопруг Џони.

Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор

Парот организираше и забава на плажа, каде славеше со најблиските роднини и пријатели.

За таа пригода, Девон носеше два „невестински“ костими за капење, кои таа ги креираше за нејзината линија „Devon Windsor Swim“.

Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор Свадбениот албум на Девон Виндзор

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19989 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?