Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Дама во црно: Блага Петреска елегантна и на 75 години на сцената на „Златна бубамара“

Дама во црно: Блага Петреска елегантна и на 75 години на сцената на „Златна бубамара“

На синоќешната манифестација „Златна бубамара на популарноста“, Блага Петреска освои награда за животно дело, но измами и огромен број комплименти.

Талентираната пејачка самоуверено зачекори на сцената во црн стајлинг и докажа дека умее да плени со елеганција и во осмата деценија од животот. Темниот фустан со волуменозни ракави и панделка на деколтето таа го надополни со високи ракавици и блескав накит.

Блага Петреска Блага Петреска Блага Петреска Блага Петреска Блага Петреска Блага Петреска

Познатата 75-годишна прилепчанка со нејзиниот колега Ефто Пупиновски ја отпеа „Песната може сè“.

Блага Петреска Блага Петреска Блага Петреска Блага Петреска Блага Петреска Блага Петреска Блага Петреска Блага Петреска Блага Петреска Блага Петреска Блага Петреска Блага Петреска

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15054 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.