Дама во црвено: „Росалинда“ со младешки стајлинг блесна покрај сопругот по нивната 17-годишнина од бракот
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Дама во црвено: „Росалинда“ со младешки стајлинг блесна покрај сопругот по нивната 17-годишнина од бракот

Дама во црвено: „Росалинда“ со младешки стајлинг блесна покрај сопругот по нивната 17-годишнина од бракот

Талија блесна на премиерата на „15: A Quinceanera Story“. Шармантната актерка и пејачка, која кај нас е позната по улогата на Росалинда во истоимената серија, мамеше воздишки во младешки стајлинг во кој наликуваше на модерна принцеза.

На филмскиот настан, 46-годишната Мексиканка се појави во впечатлива црвена креација од ателјето на дизајнерот Чарбел Зое. Стилскиот избор таа со надополни со чантичка од Џудит Либер и сандали од сопствената колекција.

Талија Талија Талија Талија Талија Талија Талија

Талија беше придружувана од својот сопруг Томи Мотола, со кого е во брак 17 години.

Талија Талија Талија Талија

„15: A Quinceañera Story“ е колекција од четири филма, продуцирани од Томи, а режирани од Талија и Метју О’Нил.

Талија Талија Талија

Парот со слатки видеа од специјални моменти од своите животи си ја честиташе годишнината од бракот.

„Пред 17 години, во студена декемвриска ноќ, нашите соништа станаа реалност и ние се заколнавме дека ќе се сакаме засекогаш. Среќна годишнина љубов моја! Те сакам“ – напиша Талија.

A post shared by Thalia (@thalia) on

„Среќна годишнина. Јас сум најсреќниот маж на светот што го имам овој ангел!“ – напиша Томи.

A post shared by TM (@tommymottola) on

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8548 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.