Гламурозна дива во Русија: Никол Кидман на свечен настан на луксузниот бренд Omega
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Гламурозна дива во Русија: Никол Кидман на свечен настан на луксузниот бренд Omega

Гламурозна дива во Русија: Никол Кидман на свечен настан на луксузниот бренд Omega

Како бренд амбасадор на Omega, Никол Кидман беше специјална гостинка на отворањето на изложбата на луксузниот бренд насловена „Her Time“, која ја раскажува историјата на создавањето на женските часовници.

На свеченоста во Санкт Петербург, холивудската дива зрачеше со гламур и елеганција. 51-годишната актерка носеше црна креација од руската дизајнерка Улјана Сергеенко.

Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega

Кидман го опишува часовникот како парче накит кое го покажува времето.

„Го обожавам како парче накит. Не сакам секогаш да носам телефон и имам забележано дека ако го извадам телефонот за да го видам времето, веднаш ги проверувам мејловите. Може навистина да те внесе во бескраен тунел, па сакам да имам граници на тоа колку многу технологија дозволувам да влезе во мојот мозок. Така, часовникот функционира како накит и го кажува времето, но исто така ми поставува граници“ – вели Кидман.

Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega

ВИДЕО

Кидман соработува со швајцарскиот бренд од 2005 година и редовно носи часовници Omega на холивудските свечености.

Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega Никол Кидман за Omega

Официјален претставник на Omega во Македонија е „Божиновски часовници и накит“.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8948 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.