Гвен Стефани со љубовна фотографија објави дека се вери
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Гвен Стефани со љубовна фотографија објави дека се вери

Гвен Стефани со љубовна фотографија објави дека се вери

Гвен Стефани и Блејк Шелтон планираат да запливаат во брачните води. Музичкиот пар објави дека се вери.

51-годишната музичарка сподели фотографија на која го бакнува 44-годишниот кантри пејач и го покажува блескавиот прстен.

Гвен Стефани и Блејк Шелтон

Гвен и Блејк се зближија на снимањето на шоуто The Voice во 2015 година додека и двајцата минуваа низ развод. Блејк зад себе има два неуспешни брака.

Гвен Стефани и Блејк Шелтон

Неколку месеци пред да ја започне врската со Блејк, Гвен поднесе документи за развод од Гевин Росдејл со кого има три деца – Кингстон, Зума и Аполо.

Гвен Стефани и Блејк Шелтон

Покрај тоа што заедно работат на The Voice, Гвен и Блејк имаат снимено и повеќе песни, меѓу кои и „Nobody But You“ и „Happy Anywhere“.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3581 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.