„Вресок“ со ново продолжение: Првиот трејлер за хоророт „Scream“ во кој глумат дел од старите актери
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Вресок“ со ново продолжение: Првиот трејлер за хоророт „Scream“ во кој глумат дел од старите актери

„Вресок“ со ново продолжение: Првиот трејлер за хоророт „Scream“ во кој глумат дел од старите актери

Филмскиот хит „Scream“ добива ново продолжение. Во петтиот дел од хорор франшизата, се враќаат дел од старите актери.

Нив Кембел, Кортни Кокс и Дејвид Аркет ќе влезат повторно во улогите на Сидни Прескот, Гејл Ведерс и Диви Рајли. Дејството се случува 25 години по првите убиства од човекот со маската.

ВИДЕО:

„Scream“ ќе се прикажува во киносалите ширум светот од 14 јануари 2022 година.

Scream Scream Scream Scream Scream Scream

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 4029 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.