Во природно издание: Погледнете како изгледаат дел од учесничките на „Мис Универзум 2019“ без шминка
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Во природно издание: Погледнете како изгледаат дел од учесничките на „Мис Универзум 2019“ без шминка

Во природно издание: Погледнете како изгледаат дел од учесничките на „Мис Универзум 2019“ без шминка

Секоја година, учесничките на „Мис Универзум“ го привлекуваат вниманието на светот со својата убавина и совршениот изглед од глава до пети.

Сепак, надвор од натпреварите за убавина, дел од убавиците не се плашат да го покажат својот природен изглед. Погледнете како изгледаат 15 од кандидатките за титулата „Мис Универзум 2019“ без шминка.

Мис Порторико (Прва придружничка)

Мис Порторико отворено зборува за своите пеги, кои во минатото ги мразела. „Во минатото си ги мразев пегите, мислам навистина ги МРАЗЕВ. Се сеќавам кога имав околу 8 години, ја прашав мајка ми дали некако можам да ги отстранам, а таа ми рече: ‘Тие не се пеги Меди. Тие се бакнежи од ангелите. Зошто би сакала да ги избришеш нивните бакнежи?’. Оттогаш, ги сакам моите пеги. До денешен ден сакам да верувам дека тоа е вистина“ – вели таа.

Мис Универзум 2019

Мис Мексико (Втора придружничка)

Мис Универзум 2019

Мис Јужна Африка (Мис Универзум 2019)

Мис Универзум 2019

Мис Украина

Мис Универзум 2019

Мис Израел

Мис Универзум 2019

Мис Монголија

Мис Универзум 2019

Мис Хаити

Мис Универзум 2019

Мис Канада

Мис Универзум 2019

Мис Јамајка

Мис Универзум 2019

Мис Филипини

Мис Универзум 2019

Мис Ирска

Мис Универзум 2019

Мис Бахами

Мис Универзум 2019

Мис Тајланд

Мис Универзум 2019

Мис Колумбија

Мис Универзум 2019

Мис Полска

Мис Универзум 2019

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?