Во луксузниот дом на Метју Пери инспириран од Бетмен, кој се продава за 27 милиони долари
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Во луксузниот дом на Метју Пери инспириран од Бетмен, кој се продава за 27 милиони долари

Во луксузниот дом на Метју Пери инспириран од Бетмен, кој се продава за 27 милиони долари

Метју Пери го продава својот луксузен пентхаус во Лос Анџелес за 27 милиони долари.

„Mansion In The Sky“ се протега на целиот 40-ти кат од зградата „The Century“, каде живеат бројни славни личности. Станот опфаќа површина од 860 метри квадратни и има 4 спални соби, 8 бањи и четири тераси со феноменален поглед од 360 кон „градот на ангелите“.

50-годишната ѕвезда од „Пријатели“ го купи домот во 2017 година за 20 милиони долари и го реновираше по свој вкус. Во него, тој додаде импресивна колекција сувенири од својот омилен суперхерој Бетмен.

Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери Домот на Метју Пери

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6375 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.