ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче откако утрово беа потврдени 3 нови случаи на коронавирус
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче откако утрово беа потврдени 3 нови случаи на коронавирус

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче откако утрово беа потврдени 3 нови случаи на коронавирус

Министерот Венко Филипче одржува прес-конференција со најновите информации за ситуацијата со КОВИД-19 во нашата држава.

Пред малку Министерството за здравство информираше: „Утрово беа тестирани 10 пациенти. Позитивни се тестовите за 3-ца пациенти кои се тестирале на Клиниката „Жан Митрев“, а за нив ИЈЗ направи контролни тестови кои го потврдија претходниот резултат. Состојбата на сите пациенти е стабилна.“

Коронавирус

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3341 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?