Војвотката Кетрин и принцот Вилијам добија син
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Војвотката Кетрин и принцот Вилијам добија син

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам добија син

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам станаа родители. 31-годишната избраничка на Вилијам родила здраво момче, тешко 3,8 килограми.

Бебето се родило во 16.24ч. по локално време, а Вилијам бил присутен на раѓањето на нивниот син.

Кетрин и ВилијамКетрин и Вилијам на последното појавување во јавност пред породувањето

Се верува дека гордите родители не го знаеја полот на бебето до самото раѓање.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Кетрин се породила во болницата „St. Mary“ во Лондон, каде принцезата Дијана го донесе на свет Вилијам во 1982 година.

Принцезата Дијана и принцот Чарлс со малиот ВилијамПринцезата Дијана и принцот Чарлс со малиот Вилијам

Кетрин и Вилијам стапија во брак на 29 април 2011г. Во декември минатата година објавија дека го очекуваат своето прво дете.

Кетрин и Вилијам на свадбениот денКетрин и Вилијам на свадбениот ден

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.