Влатко Лозаноски прогласен за Пејач на годината на Златна бубамара
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Влатко Лозаноски прогласен за Пејач на годината на Златна бубамара

Влатко Лозаноски прогласен за Пејач на годината на Златна бубамара

Влатко Лозаноски - Лозано беше прогласен за Пејач на годината на синоќешната манифестација Златна бубамара на популарноста.

34-годишниот музичар се појави во бела комбинација за да ја прими наградата, а потоа ја забавуваше публиката со својот најнов хит „Не те вадам од памет“.

Лозано отпеа и своја верзија на „Опасно сум вљубен во тебе“ од Драган Каранфиловски-Бојс.

Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано Лозано

ФОТО: Александар Буневски / Femina.mk

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3597 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?