Владата ќе го награди тимот на „Медена земја“ со 3 милиони денари
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Владата ќе го награди тимот на „Медена земја“ со 3 милиони денари

Владата ќе го награди тимот на „Медена земја“ со 3 милиони денари

Додека македонската јавност сè уште е под импресии од вчерашните Оскари, каде „Медена земја“ имаше две номинации, Владата одлучи да ја награди екипата која стои зад документарниот филм.

Имено, како награда за тимот се издвоени 3 милиони денари.

Медена земја Медена земја

Веста ја соопшти министерката Нина Ангеловска со пораката:

„Нашите Медени, вчера го освоија најважниот Оскар - за човечност, едноставност, свесност за животната средина и големо ❤️. Ги освоивте нашите срца и срцата на милиони луѓе низ целиот свет и со еден симболичен гест сакаме да се заблагодариме - затоа вечерва донесовме одлука на владината седница за парична награда од 3 милиони денари за екипата Медени.“

„Бидејќи го додадовте епитетот 'Медена' на нашата земја.“

„Бидејќи нѐ направивте тооолку горди!“

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1320 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.