Владата ќе го награди тимот на „Медена земја“ со 3 милиони денари
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Владата ќе го награди тимот на „Медена земја“ со 3 милиони денари

Владата ќе го награди тимот на „Медена земја“ со 3 милиони денари

Додека македонската јавност сè уште е под импресии од вчерашните Оскари, каде „Медена земја“ имаше две номинации, Владата одлучи да ја награди екипата која стои зад документарниот филм.

Имено, како награда за тимот се издвоени 3 милиони денари.

Медена земја Медена земја

Веста ја соопшти министерката Нина Ангеловска со пораката:

„Нашите Медени, вчера го освоија најважниот Оскар - за човечност, едноставност, свесност за животната средина и големо ❤️. Ги освоивте нашите срца и срцата на милиони луѓе низ целиот свет и со еден симболичен гест сакаме да се заблагодариме - затоа вечерва донесовме одлука на владината седница за парична награда од 3 милиони денари за екипата Медени.“

„Бидејќи го додадовте епитетот 'Медена' на нашата земја.“

„Бидејќи нѐ направивте тооолку горди!“

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3567 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?