Вилијам и Кетрин објавија семејни фотографии со принцот Џорџ
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Вилијам и Кетрин објавија семејни фотографии со принцот Џорџ

Вилијам и Кетрин објавија семејни фотографии со принцот Џорџ

Принцот Вилијам и војвотката Кетрин објавија две неформални семејни фотографии. Облечени во кежуал стил, гордите родители позираа со малиот принц Џорџ.

Фотографиите биле направени во градината на семејниот дом на семејството Мидлтон во Беркшир, а зад објективот бил таткото на Кетрин, Мајкл Мидлтон.

Кетрин и Вилијам со принцот Џорџ

На втората фотографија, покрај среќното семејство се гледаат и црниот кокер шпаниел Лупо кој Кетрин и Вилијам го присвоија во 2012 година и златниот ретривер Тили на семејството Мидлтон.

Кетрин и Вилијам со принцот Џорџ

Кетрин и Вилијам одлучија да не ангажираат професионален фотограф за првите официјални фотографии од принцот Џорџ.

Принцот Џорџ се роди на 22 јули. Првите професионални фотографии од кралското бебе ќе бидат објавени по крштевањето наесен.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18477 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?