Викторија Лоба со вереникот Ѓорги на скијање на Копаоник
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Викторија Лоба со вереникот Ѓорги на скијање на Копаоник

Викторија Лоба со вереникот Ѓорги на скијање на Копаоник

Викторија Лоба и Ѓорги Калешов се на зимски одмор. 31-годишната пејачка и нејзиниот вереник моментално уживаат на скијање на Копаоник, Србија.

Македонската музичка ѕвезда и скопскиот бизнисмен објавија неколку фотографии и видеа на социјалните мрежи.

Викторија Лоба и Ѓорги Калешов
Викторија Лоба Викторија Лоба
Викторија Лоба Ѓорги Калешов Викторија Лоба Викторија Лоба Викторија Лоба Викторија Лоба Викторија Лоба Викторија Лоба Викторија Лоба Викторија Лоба Викторија Лоба Викторија Лоба Викторија Лоба

Лоба откри дека се вери со Ѓорги во април минатата година.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3564 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?