ВИДЕО: 12-годишно момче не ги задржа солзите откако одушеви со својот глас во „America's Got Talent“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: 12-годишно момче не ги задржа солзите откако одушеви со својот глас во „America's Got Talent“

ВИДЕО: 12-годишно момче не ги задржа солзите откако одушеви со својот глас во „America's Got Talent“

Лук Ислам сонува да настапува на Бродвеј, а со аудицијата на „America's Got Talent“ го направи првиот голем чекор до остварувањето на амбициозната желба.

12-годишното момче настапи со „She Used to Be Mine“, ја одушеви публиката и измами пристискање на „златното копче“ од Џулиен Хаф.

На неговата радост му немаше крај, а незаборавните моменти Лук ги проследи низ солзи-радосници.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9492 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?