ВИДЕО: Џорџ Клуни е на важна мисија во новиот филм „The Midnight Sky“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Џорџ Клуни е на важна мисија во новиот филм „The Midnight Sky“

ВИДЕО: Џорџ Клуни е на важна мисија во новиот филм „The Midnight Sky“

Џорџ Клуни влезе во улога и на главен актер и на режисер за новиот филм „The Midnight Sky“. Објавен е официјалниот трејлер за најновиот филмски проект на 59-годишниот актер.

Научно-фантастичната драма ја раскажува приказната за осамениот научник Огустин, кој боледува од рак и се наоѓа на Арктикот, уверен дека е единствениот преживеан по мистериозна глобална катастрофа.

Подоцна, тој наоѓа мало девојче за кое е обврзан да се грижи, додека истовремено се обидува да контактира астронаути кои се наоѓаат во вселената за да ги информира за апокалипсата и да ги спречи да се вратат назад на Земјата.

Филмот ќе излезе на 23 декември на Netflix. Покрај Клуни, улоги во филмот имаат Фелисити Џонс, Кајл Чендлер, Дејвид Ојелово и Демијан Бичир.

The Midnight Sky

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3580 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.