ВИДЕО: Химната на новата генерација и првите епизоди од продолжението на „Дајте музика“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Химната на новата генерација и првите епизоди од продолжението на „Дајте музика“

ВИДЕО: Химната на новата генерација и првите епизоди од продолжението на „Дајте музика“

Забавно-музичкото шоу „Дајте музика“ доби продолжение. Првите три епизоди беа прикажани минатата недела на МРТВ, а сега се објавени и на YouTube.

Слушнете ја химната на новата генерација и заедно со вашите деца погледнете ги првите епизоди со новите ѕвезди.

Химната на новата генерација

Епизода 1

Епизода 2

Епизода 3

„Дајте музика“ ќе се прикажува секои среда, четврток и петок во 19.00 часот.

Дајте музика Дајте музика Дајте музика Дајте музика Дајте музика

Во епизодите кои следуваат ќе гостуваат бројни македонски ѕвезди, меѓу кои Каролина Гочева, Тамара Тодевска, Елена Ристеска, Тони Зен, Пере од Нокаут, Игор Џамбазов, браќата од Next Time, Столе Стоилов, Перо Антиќ, Дарио, Петар Младеновски од Суперхикс, ДНК, Бени Шакири и Марија Спасовска.

Дајте музика Дајте музика Дајте музика Дајте музика

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5902 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.