ВИДЕО: Славни лица заедно со деца болни од рак ја пеат „Hey Jude“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Славни лица заедно со деца болни од рак ја пеат „Hey Jude“

ВИДЕО: Славни лица заедно со деца болни од рак ја пеат „Hey Jude“

Џенифер Анистон, Бети Вајт, Џон Хем, Мајкл Џордан, Робин Вилијамс, Елен Деџенерис, Џими Кимел, Кит Урбан, Џордин Спаркс и многу други славни лица им се придружија на децата болни од рак и персоналот од болницата „St. Jude“ за заедно да ја испеат „Hey Jude“.

Емотивното видео ја покажува групната изведба на хитот на Битлси, во чест на 50-годишното постоење на болницата за деца болни од рак „St. Jude“.

Продуцент на видеото е Тони Томас, син на основачот на болницата Дени Томас, кој верувал дека ниту едно дете не треба да умре во зората на животот.

„Долги години мислев да го направам тоа. Финалното видео изгледа исто како што си го замислував во главата“ – изјавил Тони.

„По секое гледање на видеото, децата предизвикуваат да се смеам... и да плачам“ – напишала сестрата на Тони, Марло Томас, на својот блог.

Целта на видеото е собирање на средства за лекување на децата и финансирање на истражувања за пронаоѓање на лек за оваа страшна болест.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9566 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.