ВИДЕО: Селин Дион се расплака на сцената пеејќи за татко си, брат си и сопругот, кои ги изгуби поради рак
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Селин Дион се расплака на сцената пеејќи за татко си, брат си и сопругот, кои ги изгуби поради рак

ВИДЕО: Селин Дион се расплака на сцената пеејќи за татко си, брат си и сопругот, кои ги изгуби поради рак

Селин Дион се расплака на сцената на хуманитарниот настан за борба против ракот „Stand Up 2 Cancer“.

48-годишната пејачка не можеше да си ги задржи солзите откако ја допеа песната „Recovering“, напишана од Пинк. Дион им ја посвети баладата на својот сопруг, брат и татко, кои починаа поради рак.

„Слушнав прекрасни и трогателни приказни кои ќе одекнуваат во мене уште долго време. Имаме различни причини за да се бориме против ракот и ако застанеме обединети, со сигурност ќе ја добиеме оваа битка“ – напиша Селин на Instagram.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18479 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?