ВИДЕО: Селин Дион се расплака на сцената пеејќи за татко си, брат си и сопругот, кои ги изгуби поради рак
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Селин Дион се расплака на сцената пеејќи за татко си, брат си и сопругот, кои ги изгуби поради рак

ВИДЕО: Селин Дион се расплака на сцената пеејќи за татко си, брат си и сопругот, кои ги изгуби поради рак

Селин Дион се расплака на сцената на хуманитарниот настан за борба против ракот „Stand Up 2 Cancer“.

48-годишната пејачка не можеше да си ги задржи солзите откако ја допеа песната „Recovering“, напишана од Пинк. Дион им ја посвети баладата на својот сопруг, брат и татко, кои починаа поради рак.

„Слушнав прекрасни и трогателни приказни кои ќе одекнуваат во мене уште долго време. Имаме различни причини за да се бориме против ракот и ако застанеме обединети, со сигурност ќе ја добиеме оваа битка“ – напиша Селин на Instagram.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 24%
  • 38%
  • 13%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 501 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.