ВИДЕО: Рами Малек падна од сцената откако освои Оскар, доби лекарска помош
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Рами Малек падна од сцената откако освои Оскар, доби лекарска помош

ВИДЕО: Рами Малек падна од сцената откако освои Оскар, доби лекарска помош

Рами Малек имаше мала незгода откако ја прими статуетката за Најдобар актер за улогата во филмот „Bohemian Rhapsody“ на Оскар 2019.

Моментот кога 37-годишниот актер падна од сцената беше документиран со видео и фотографии:

Видео

Рами Малек Рами Малек Рами Малек Рами Малек Рами Малек Рами Малек Рами Малек Рами Малек

Кратко по падот, Рами беше прегледан од страна на медицински тим.

Рами Малек Рами Малек Рами Малек

Тој не покажуваше знаци на болка или на повреда додека позираше пред новинарите заедно со Оливија Колман, Реџина Кинг и Махершала Али.

Рами Малек Рами Малек Рами Малек Рами Малек Рами Малек Рами Малек

Рами ги победи Кристијан Бејл, Бредли Купер, Вилијам Дефо и Виго Мортенсен во категоријата Најдобар актер.

Рами Малек Рами Малек Рами Малек Рами Малек

Моментот кога тој ја бакна својата девојка Луси Бојнтон по прогласувањето за победник стана хит на социјалните мрежи.

Видео

Рами Малек Рами Малек

Парот се запозна на снимањето на „Bohemian Rhapsody“ во Лондон, а јавноста дозна за романсата во април минатата година.

Рами Малек Рами Малек Рами Малек Рами Малек

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9683 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.