ВИДЕО: Прв официјален тизер за филмот „Денот на жената“ на Гоце Цветановски
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Прв официјален тизер за филмот „Денот на жената“ на Гоце Цветановски

ВИДЕО: Прв официјален тизер за филмот „Денот на жената“ на Гоце Цветановски

Најпосле имаме можност да фрлиме поглед во новиот филм „Денот на жената“ во режија на Гоце Цветановски.

Објавен е првиот официјален тизер за возбудливиот трилер кој става фокус на трговијата со луѓе, присилната проституција и насилството врз жените.

„Мислам дека сме на добар пат да створиме филм кој истовремено ќе биде забавен за пошироката публика, а кој ќе носи во себе длабока човечка порака“ – изјави Цветановски додека траеше снимањето.

Видео:

Слаѓана Вујошевиќ ја има главната женска улога. Талентираната актерка ќе ја гледаме како истражувачка новинарка која се обидува да ја разбие мрежата и да ја разоткрие вистината.

Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената

Главните машки улоги им припаднаа на Муса Исуфи и Исмаил Касуми, многукратно наградувани актери од Кумановскиот театар.

Денот на жената Денот на жената

Дел од актерскиот тим се и Катерина Коцевска, Елени Декидис, Егзона Салиху, Дамјан Цветановски, Осман Ахмети, Мендим Муртези и Авни Далипи.

Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената Денот на жената

Директор на фотографија е Фејми Даут, кој оваа година беше номиниран за Оскар со филмот „Медена Земја“.

Официјален постер за „Денот на жената“Официјалниот постер за „Денот на жената“

Филмот се снима со поддршка на Агенцијата за филм. Медиумски партнери на проектот се femina.mk, fakulteti.mk, skd.mk и Слободен печат.

Фото: Марко Угарковиќ и Маја Аргакијева

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 734 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.