ВИДЕО: Официјалниот трејлер за македонскиот филм „Трето полувреме“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Официјалниот трејлер за македонскиот филм „Трето полувреме“

ВИДЕО: Официјалниот трејлер за македонскиот филм „Трето полувреме“

Македонскиот филм „Трето полувреме“ го доби и првиот официјален трејлер наменет за меѓународна употреба.

Долгоочекуваниот филм раскажува за почетоците на македонскиот фудбал, за судбината на Евреите во Македонија во 40-тите години на минатиот век, а воедно и следи љубовна приказна.

Главните улоги ги толкуваат Сашко Коцев и Катарина Ивановска.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 15%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10184 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.