ВИДЕО: Официјалниот трејлер за македонскиот филм „Трето полувреме“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Официјалниот трејлер за македонскиот филм „Трето полувреме“

ВИДЕО: Официјалниот трејлер за македонскиот филм „Трето полувреме“

Македонскиот филм „Трето полувреме“ го доби и првиот официјален трејлер наменет за меѓународна употреба.

Долгоочекуваниот филм раскажува за почетоците на македонскиот фудбал, за судбината на Евреите во Македонија во 40-тите години на минатиот век, а воедно и следи љубовна приказна.

Главните улоги ги толкуваат Сашко Коцев и Катарина Ивановска.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4941 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?