ВИДЕО: Најинтересните настапи на MTV EMA 2010
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Најинтересните настапи на MTV EMA 2010

ВИДЕО: Најинтересните настапи на MTV EMA 2010

„Only Girl In The World“ – Ријана

Ријана настапи со песната „Only Girl In The World“. Таа беше номинирана во категоријата за Најдобро видео заедно со Еминем за спотот за „Love the Way You Lie“, но изгубија од Кети Пери и Снуп Дог и нивната „California Gurls“.

„Loca“/„Waka Waka“ – Шакира

Шакира ги изведе добро познатите „Loca“ и „Waka Waka“. 33-годишната латино пејачка ја освои наградата Free Your Mind.

„Firework“ – Кети Пери

Кети Пери се претстави со позитивната песна „Firework“. Таа ја доби наградата за Најдобро видео.

„Who Owns My Heart“ – Мајли Сајрус

Мајли Сајрус беше номинирана за Најдобар поп изведувач, но изгуби од Лејди Гага. Останати номинирани во таа категорија беа Ријана, Кети Пери и Ашер.

На црвениот тепих

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18207 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?