ВИДЕО: Настапот на македонската претставничка Андреа на Евровизија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Настапот на македонската претставничка Андреа на Евровизија

ВИДЕО: Настапот на македонската претставничка Андреа на Евровизија

Андреа Коевска со одлична изведба нè престави на евровизиската сцена во Торино.

22-годишната пејачка ја отпеа „Circles“ во салата „Пала Олимпико“ во рамките на втората полуфинална вечер. Фокусот на настапот беше ставен на самата Андреа, која беше облечена во црна комбинација со авангардни ноти стилизирана од Цаци Паковска.

Музиката ја потпишува Александар Масевски, кој заедно со Андреа го напиша и текстот на песната.

Евровизискиот настап на Андреа

Македонската музичарка се бори со претставниците на Финска, Израел, Србија, Азербејџан, Грузија, Малта, Сан Марино, Австралија, Кипар, Ирска, Естонија, Романија, Полска, Црна Гора, Белгија, Шведска и Чешка за место во големото финале.

Наскоро ќе дознаеме дали евровизиската трка за нас продолжува или не.

Андреа Андреа Андреа Андреа

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 37%
  • 30%
  • 17%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 1927 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.