ВИДЕО: Настапите на Тамара и останатите финалисти од второто полуфинале на Евровизија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Настапите на Тамара и останатите финалисти од второто полуфинале на Евровизија

ВИДЕО: Настапите на Тамара и останатите финалисти од второто полуфинале на Евровизија

Евровизија го комплетира списокот на музичари кои ќе се натпреваруваат во големото финале.

Вечерва беа избрани вторите финалисти на музичкиот натпревар кој го следи целиот свет, а нашата претставничка Тамара е меѓу артистите кои в сабота ќе се борат за првото место.

Погледнете кои земји си обезбедија пласман:

Македонија

Tamara Todevska - „Proud“

Евровизија

Холандија

Duncan Laurence - „Arcade“

Русија

Sergey Lazarev - „Scream“

Норвешка

KEiiNO - „Spirit In The Sky“

Албанија

Jonida Maliqi - „Ktheju Tokës“

Азербејџан

Chingiz - „Truth“

Шведска

John Lundvik - „Too Late For Love“

Данска

Leonora - „Love Is Forever“

Малта

Michela - „Chameleon“

Швајцарија

Luca Hänni - „She Got Me“

Накратко настапите на сите учесници

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18208 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?