ВИДЕО: Моќниот и енергичен настап на Пинк на Brit Awards 2019
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Моќниот и енергичен настап на Пинк на Brit Awards 2019

ВИДЕО: Моќниот и енергичен настап на Пинк на Brit Awards 2019

Настапите на Пинк се секогаш впечатливи и енергични, па таа не ја разочара публиката ниту со настапот на Brit Awards.

На овогодишното доделување на Британските музички награди, 39-годишната пејачка моќно ја изведе својата нова песна „Walk Me Home“, како и хитовите „Just Like Fire“, „Just Give Me a Reason“, „Try“ и „What About Us“.

Видео

Пинк Пинк Пинк Пинк Пинк Пинк Пинк Пинк Пинк Пинк

На манифестацијата која синоќа се одржа во Лондон, Пинк ја доби наградата на особен придонес во музиката.

Пинк Пинк

Видео

Таа пристигна на настанот во жолт фустан од Cushnie и црна кожена јакна.

Пинк Пинк Пинк Пинк Пинк

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1530 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.