ВИДЕО: Моника Белучи зборува српски со Емир Кустурица во сцена од „On the Milky Road“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Моника Белучи зборува српски со Емир Кустурица во сцена од „On the Milky Road“

ВИДЕО: Моника Белучи зборува српски со Емир Кустурица во сцена од „On the Milky Road“

Моника Белучи е ѕвезда во новиот филм на Емир Кустурица. 51-годишната актерка глуми покрај познатиот српски актер и режисер во филмскиот проект „On the Milky Road“, кој првпат ќе биде прикажан на големото платно на Филмскиот фестивал во Венеција.

Во првото видео, прикажана е сцена во која сензуалната италијанска убавица зборува со Кустурица на српски јазик.

Во текот на својата кариера, Кустурица двапати има добиено Златна палма на Канскиот филмски фестивал, беше номиниран за Оскар, а сега со своето ново дело ќе се бори по вторпат да ја освои посакуваната награда Златен лав во Венеција.

Погледнете и фотографии од снимањето:

On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road On The Milky Road

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5730 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“