ВИДЕО: Моментот кога Дрејк му ја исполни роденденската желба на болно девојче
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Моментот кога Дрејк му ја исполни роденденската желба на болно девојче

ВИДЕО: Моментот кога Дрејк му ја исполни роденденската желба на болно девојче

За својот 11. роденден, Софија Санчез имала две желби – ново срце и средба со Дрејк. Популарниот рапер ѝ ја исполни втората.

Кога ја посети во болница во Чикаго, Софија невоздржано ја покажа огромната возбуда. Двајцата си размениле автограми и накратко поразговарале.

Me and my love Sofia talking about Bieber and Owls and Basketball

A post shared by champagnepapi (@champagnepapi) on

На Софија пред само три недели ѝ била направена операција на срцето, а е на листата на чекање за трансплантација на срце.

Дрејк Дрејк Дрејк Дрејк Дрејк

Слаткото девојче неодамна го сними предизвикот „In My Feelings“ во болница и токму тоа видео го инспирирало Дрејк да ја посети.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1318 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.