ВИДЕО: Мајли Сајрус сред празен стадион ја отпеа „Help“ за борците против коронавирусот
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Мајли Сајрус сред празен стадион ја отпеа „Help“ за борците против коронавирусот

ВИДЕО: Мајли Сајрус сред празен стадион ја отпеа „Help“ за борците против коронавирусот

Мајли Сајрус беше меѓу ѕвездите кои зедоа учество во хуманитарниот настан „Global Goal: Unite for Our Future“.

Популарната музичарка настапи сред празниот стадион „Роуз Боул“ со хитот „Help!“ на Битлси.

„Посветена на оние кои неуморно работат на тестирања, лекување и вакцини за сите ние повторно да можеме да се собереме на места како овој празен стадион“ – вели Мајли.

За изведбата, Мајли носеше блескава асиметрична креација од Александар Воте.

Мајли Сајрус Мајли Сајрус

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 22%
  • 41%
  • 12%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 3754 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.