ВИДЕО: Мајли Сајрус сред празен стадион ја отпеа „Help“ за борците против коронавирусот
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Мајли Сајрус сред празен стадион ја отпеа „Help“ за борците против коронавирусот

ВИДЕО: Мајли Сајрус сред празен стадион ја отпеа „Help“ за борците против коронавирусот

Мајли Сајрус беше меѓу ѕвездите кои зедоа учество во хуманитарниот настан „Global Goal: Unite for Our Future“.

Популарната музичарка настапи сред празниот стадион „Роуз Боул“ со хитот „Help!“ на Битлси.

„Посветена на оние кои неуморно работат на тестирања, лекување и вакцини за сите ние повторно да можеме да се собереме на места како овој празен стадион“ – вели Мајли.

За изведбата, Мајли носеше блескава асиметрична креација од Александар Воте.

Мајли Сајрус Мајли Сајрус

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3430 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.