ВИДЕО: Мараја Кери и Ник Канон ги обновија брачните завети во Дизниленд
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Мараја Кери и Ник Канон ги обновија брачните завети во Дизниленд

ВИДЕО: Мараја Кери и Ник Канон ги обновија брачните завети во Дизниленд

Мараја Кери се претвори во Пепелашка за да ги обнови брачните завети со својот принц, Ник Канон. Музичката дива и нејзиниот сопруг ги одбележаа петгодишнината од бракот и вториот роденден на близначињата со прослава во Дизниленд.

Церемонијата очигледно беше инспирирана од Пепелашка. Мараја носеше принцески фустан, а исто така и нејзината ќеркичка Монро. Двете дами пристигнаа кај замокот во кочија која беше како излезена од познатата бајка.

„Свадбата“ на Мараја и Ник „Свадбата“ на Мараја и Ник „Свадбата“ на Мараја и Ник „Свадбата“ на Мараја и Ник „Свадбата“ на Мараја и Ник „Свадбата“ на Мараја и Ник „Свадбата“ на Мараја и Ник

43-годишната пејачка објави неколку Vine видеа кои покажуваат како течеле подготовките и дел од самата церемонија.

Мараја и Ник стапија во брак на 30 април 2008 и оттогаш секоја година ги обновуваат своите завети. Пред две години, на годишнината од бракот, тие го добија најубавиот подарок на светот – близначињата Монро и Морокан. Минатата година ги обновија брачните завети во Париз, на врвот на Ајфеловата кула.

„Свадбата“ на Мараја и Ник

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.