ВИДЕО: Лејди Гага во впечатлива креација моќно ја отпеа американската химна на инаугурацијата на Џо Бајден
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Лејди Гага во впечатлива креација моќно ја отпеа американската химна на инаугурацијата на Џо Бајден

ВИДЕО: Лејди Гага во впечатлива креација моќно ја отпеа американската химна на инаугурацијата на Џо Бајден

На Лејди Гага ѝ припадна честа да ја отпее химната на САД на инаугурацијата на новиот претседател Џо Бајден.

На церемонијата на која Бајден положи заклетва како 46-ти Претседател на САД, популарната пејачка ја изведе „The Star-Spangled Banner“.

Видео

Музичката ѕвезда се појави на свеченоста во креација од високата мода на Schiaparelli. Двобојната креација со волуменозен црвен долен дел беше надополнета со златен „гулаб на мирот“.

Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 734 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.