ВИДЕО: Лана Дел Реј ја пее „Once Upon a Dream“ за „Maleficent“ со Џоли
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Лана Дел Реј ја пее „Once Upon a Dream“ за „Maleficent“ со Џоли

ВИДЕО: Лана Дел Реј ја пее „Once Upon a Dream“ за „Maleficent“ со Џоли

Лана Дел Реј ја препеа незаборавната „Once Upon a Dream“ од филмот „Sleeping Beauty“ (Заспаната убавица) за саундтракот на новиот филм на Дизни „Maleficent“.

Новиот спот за филмот во кој главната улога ја има Анџелина Џоли премиерно беше прикажан за време на доделувањето на „Греми“ наградите.

„Maleficent“ ја раскажува приказната за заспаната убавица, но од перспектива на „господарката на сето зло“. Филмот ги открива настаните кои го скаменија нејзиното срце и ја натераа да го проколне бебето Аурора.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18489 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?