ВИДЕО: Калиопи, Северина и Кеба ја пеат „Битола мој роден крај“ од изолација
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Калиопи, Северина и Кеба ја пеат „Битола мој роден крај“ од изолација

ВИДЕО: Калиопи, Северина и Кеба ја пеат „Битола мој роден крај“ од изолација

Калиопи, Северина и Кеба се забавуваа за време на заеднички видео разговор. Тројцата музичари ја отпеаја „Битола мој роден крај“ и ја развеселија македонската јавност.

„Вака беше синоќа на Instagram Live. Двајца прекрасни луѓе, две благородни суштества, ни ги разубавија минутите што ги поминуваме заедно во живо на инстаграм...Од тоа нивно изненадување зедовме повеќе светлина и позитива за овие денови во изолација... Ви благодарам мои прекрасни Северина и Кеба...“ – напиша македонската музичка ѕвезда на Facebook.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8694 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.