ВИДЕО: Како изгледала слатката Шакира на 13 години?
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Како изгледала слатката Шакира на 13 години?

ВИДЕО: Како изгледала слатката Шакира на 13 години?

Шакира изгледа многу поразлично и слатко во старо видео кое го пронајде својот пат до YouTube. Во видеото 13-годишната Шакира пее песна од својот прв музички албум.

Шакира

Облечена во стилот на доцните 80-ти и раните 90-ти години и со темна бујна кадрава коса, Шакира амбициозно ја пее песната „Magia“ од истоимениот албум, составен од песни кои самата таа ги пишувала од 8-годишна возраст.

А еве како изгледа Шакира денес:

ШакираШакира со новата „боб“ фризура

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.