Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Забавен трејлер за новиот филм „Barbie“ со Марго Роби и Рајан Гослинг

ВИДЕО: Забавен трејлер за новиот филм „Barbie“ со Марго Роби и Рајан Гослинг

Објавен е официјалниот трејлер за новиот филм „Barbie“ на Грета Гервиг, во кој Барби и Кен ќе се упатат на заедничка авантура.

Главните ликови Марго Роби и Рајан Гослинг ќе бидат принудени да се соочат со реалниот свет и ќе влезат во мала неволја.

Имено, поради непознати причини, Барби ќе ја изгуби совршената фигура и ќе биде протерана од идиличниот Барбиленд. Таа ќе мора да замине на патување во реалниот свет и да ја открие вистината за универзумот, а на половина пат, ќе дознае дека има придружник скриен во нејзиниот автомобил.

„Откако ќе ја избркаат од Барбиленд затоа што е недоволно совршена кукла, Барби се упатува во човечкиот свет за да ја пронајде вистинската среќа“ – пишува филмската екипа.

Погледнете го забавниот трејлер:

Barbie Barbie Barbie Barbie Barbie Barbie Barbie Barbie

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.