ВИДЕО: Еминем и Ријана во спотот за „Love The Way You Lie“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Еминем и Ријана во спотот за „Love The Way You Lie“

ВИДЕО: Еминем и Ријана во спотот за „Love The Way You Lie“

„Recovery“Омотот на „Recovery“

Денес официјално беше промовиран спотот на Еминем и Ријана за хитот „Love The Way You Lie“. Главните улоги ги имаат Меган Фокс и Доминик Монахан, а се предвидува дека емотивното видео ќе доживее голема популарност.

Спотот е режиран од Џозеф Кан, којшто има соработувано со многубројни музички имиња како Лејди Гага, Гвен Стефани и 50 Cent, а бил сниман на локации во Лос Анџелес. Во него се прикажува приказната на еден пар чија страст преминува во насилство.

Темата насилство е особено чувствителна и за Ријана и за Еминем. Ријана, којашто минатата година беше жртва на насилство од нејзиното бившо момче Крис Браун, неодамна изјавила дека ова е нешто што ѝ било потребно да го направи.

„Тоа е нешто што и јас и Еминем го имаме искусено.... Тоа е нешто што требаше да биде направено...“ – изјавила Ријана за Access Hollywood.

„Love The Way You Lie“ е дел од новиот албум на Еминем, насловен „Recovery“.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4115 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?