ВИДЕО: Елена Ристеска како Џеси Џеј во „Твоето лице звучи познато“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Елена Ристеска како Џеси Џеј во „Твоето лице звучи познато“

ВИДЕО: Елена Ристеска како Џеси Џеј во „Твоето лице звучи познато“

Елена Ристеска ја имитираше Џеси Џеј во седмата епизода на шоуто „Твоето лице звучи познато“.

Македонската пејачка ја изведе „Do It Like A Dude“, а потоа во настапот ѝ се приклучија Катарина Богичевиќ како Аријана Гранде и Ненад Окановиќ како Ники Минаж. Триото го копираше настапот на трите музички ѕвезди од доделувањето на видео музичките награди на MTV, при што ја изведе „Bang Bang“.

И покрај тоа што имаше мала непријатност со цирконите на усните, Елена успеа максимално да влезе во улогата на 26-годишната Англичанка која се прослави со хитот „Price Tag“.

Елена Ристеска Елена Ристеска Елена Ристеска Елена Ристеска

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1321 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.