ВИДЕО: Евровизискиот настап на српската претставничка Констракта
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Евровизискиот настап на српската претставничка Констракта

ВИДЕО: Евровизискиот настап на српската претставничка Констракта

Констракта со својата необична песна „In Corpore Sano“ ја освојува евровизиската публика.

Српската музичарка настапи трета по ред во втората полуфинална вечер и е единствената натпреварувачка која пее на својот мајчин јазик.

Талентираната пејачка, чие вистинско име е Ана Ѓуриќ, се претстави во салата „Пала Олимпико“ во бела комбинација додека нејзините придружници беа облечени во црно за подраматичен визуелен ефект.

Текстот на песната е на самата Констракта, која за музиката соработуваше со Милован Бошковиќ.

Настапот на Констракта

Со оглед на тоа што српската претставничка е меѓу фаворитите годинава, се очекува да ѝ обезбеди на Србија пласман во големото финале.

Констракта Констракта Констракта Констракта

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 37%
  • 30%
  • 17%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 1927 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.