ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Џибони во „Твоето лице звучи познато“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Џибони во „Твоето лице звучи познато“

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски како Џибони во „Твоето лице звучи познато“

Даниел Кајмакоски е новиот учесник од Македонија во третата сезона на српското шоу „Твоето лице звучи познато“. За својот прв настап Даниел влезе во улога на Џибони.

32-годишниот пејач ги покажа своите вокални способности и ја изведе песната „Миракул“ од хрватската музичка ѕвезда за што доби само пофални зборови од членовите на жирито.

Победник во првата епизода беше Никола Роквиќ, кој настапи со песната „Бато“ од талентираната Калиопи. Погледнете го и неговиот настап:

Во следната епизода, Кајмакоски ќе го имитира Бруно Марс.

Во минатата сезона на забавното шоу со хуманитарен карактер се натпреваруваше Елена Ристеска, која го освои второто место.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18223 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?